Super wynalazek dla branży logistycznej

Super wynalazek Q-LOADER

Dedykowany logistyce portal TransInfo przedstawił ostatnio informację o zaprojektowanym przez polską firmę nowatorskim rozwiązaniu Q-loader dla firm logistycznych, które może skrócić czas załadunku nawet trzykrotnie. Trudno to sobie wyobrazić, dlatego poniżej nieco szczegółów.

Czym jest Q-LOADER

Chodzi o system automatycznego załadunku  stworzony przez firmę WDX S.A. Polska firma jest dostawcą rozwiązań dla gospodarki magazynowej (regały magazynowe, przenośniki i automatyka, wózki widłowe) oraz kompleksowych projektów logistycznych. Q-LOADER to rozwiązanie magazynowe, które minimalizuje czas załadunku oraz rozładunku naczep samochodowych lub kontenerów morskich. Polega na rozmieszczeniu towarów na automatycznej platformie, która cały pakiet ładunków wprowadza do naczepy samochodu ciężarowego lub kontenera. W przeprowadzonych testach załadunku 33. palet czas całej operacji uległ skróceniu z blisko 45 minut do zaledwie 15-20 minut. Zastosowanie systemu nie wymaga żadnej adaptacji doków czy naczep pojazdów ciężarowych. Załadunek umożliwia specjalna platforma rolkowa, na której może być układany towar na paletach lub w workach czy kartonach. Automatycznie działa system korekcji ułożenia ładunków, a także regulacja ułożenia platformy czy kontenera. Kamery, podobnie jak w systemie cofania ułatwiają kierowcy prawidłowe ustawienie naczepy.

Innowacyjność na światową skalę

W grudniu 2018 roku na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji firma WDX otrzymała za  system automatycznego załadunku Q-LOADER  główną nagrodę w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018”. Wagę innowacyjności tego rozwiązania dostrzegła firma Raben Logistics Polska, która została partnerem projektu. Wynalazek został już opatentowany. W centrum logistycznym Raben w Strykowie trwają testy wdrożeniowe.

Film prezentuje, jak działa Q-LOADER

Źródło: TransInfo, WDX S.A.

Podobny temat: Czyż nie pięknie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *